Drzwi Wewnętrzne

Kliknij w zdjęcie, żeby przejść do galerii wybranego produktu

Przylgowe

Klasyczne drzwi z przylgą wyróżniają się charakterystycznym wykończeniem krawędzi skrzydła z wcięciem, które zachodzi na ościeżnicę. Z estetycznego punktu widzenia, drzwi przylgowe lepiej wpisują się więc w klimat pomieszczeń, urządzonych w stylu tradycyjnym, czy nawet tych, utrzymanych w stylistyce retro.

Bezprzylgowe

Drzwi bezprzylgowe charakteryzują się zawiasami ukrytymi których nie widać ich po zamknięciu. Dzięki temu ich krawędź jest zupełnie gładka. Takie rozwiązanie pozwala na idealne połączenie się drzwi z ościeżnicą i sprawia, że skrzydło wygląda, jakby miało znacznie masywniejszą krawędź.

Drzwi z odwrotną przylgą

Drzwi  są również elementem dekoracyjnym domu ale należy nie zapominać o ich funkcjonalności.
Nie zawsze z praktycznego punktu widzenia da się zastosować drzwi otwierane na zewnątrz do korytarza aby ładnie wyglądały. Tu z pomocą przychodzą drzwi z odwróconą przylgą, które mogą otwierać się do środka, a wyglądają identycznie jak drzwi otwierane na zewnątrz pomieszczenia.

Przesuwne

Mała przestrzeń jest wyzwaniem przy projektowaniu mieszkania. Nieocenioną rolę odgrywają tu drzwi przesuwne chowane w ścianę lub system przesuwny naścienny. Oba rozwiązania zajmują bardzo mało miejsca co sprzyja szerokim możliwościom aranżacji wnętrza.

Składane

Drzwi składane łamią się w pewnym miejscu, zazwyczaj w połowie. Modele te potrzebują o wiele mniej miejsca niż tradycyjne drzwi otwierane.W razie potrzeby można postawić na drzwi składane na wymiar. Wówczas nie będzie już miejsca na żadne pomyłki, a idealne dopasowanie pozwoli zyskać na swobodzie aranżacji.

Szklane

Drzwi szklane nie tylko doświetlą nasze wnętrza, ale również pomogą stworzyć designerskie aranżacje. Szkło stosowane w drzwiach wewnętrznych jest bezpieczne. Nawet przy zbiciu rozpada się na drobne kawałeczki o bezpiecznych zaokrąglonych powierzchniach. Dzięki rożnej przezierności i unikatowym wzorom drzwi szklane sprawdzą się również w pomieszczeniach osób ceniących sobie intymność.

Ukryte

W drzwiach z ukrytą ościeżnicą widoczne jest tylko skrzydło drzwi. Ościeżnica, jak sama nazwa wskazuje, schowana jest w ścianie. W ten sposób drzwi i ściana tworzą jednolitą powierzchnię. Przy takim samym wykończeniu obu elementów, wejścia nie byłoby widać, gdyby nie klamka i bardzo cienka szczelina okalająca skrzydło. Właśnie dlatego, rozwiązanie takie nazywa się także drzwiami ukrytymi lub dyskretnymi.

Dźwiękoszczelne

Dzięki zastosowaniu odpowiedniego wypełnienia oraz systemu uszczelek otrzymujemy drzwi o właściwościach wygłuszających. Najczęściej stosowane  drzwi mają wygłuszenie od 27 do 42 dB. Drzwi akustyczne oprócz właściwości użytkowych kreują wnętrza naszych pomieszczeń.

Drewniane

Drzwi drewniane doskonale sprawdzają się w klasycznych aranżacjach jak również nadadzą niepowtarzalny urok nowoczesnym wystrojom pomieszczeń. Bogactwo wzorów i wykończeń umożliwia wybór, który pozwala na wkomponowanie drzwi w najbardziej indywidualne i wymagające wnętrza.

Drzwi przeciwpożarowe

Drzwi przeciwpożarowe zapewniają nam większe bezpieczeństwo. Drzwi powstrzymują rozprzestrzenianie się ognia i dymu w pomieszczeniu, w którym doszło do pożaru. Dzięki temu domownicy lub pracownicy zyskują cenny czas na ewakuację lub zabezpieczenie pozostałej części posesji lub instalacji.